Травень добігає кінця, даючи шлях теплим літнім дням. Але яка б погода та пора року не була б за вікном дещо залишається вічним — наша щотижнева добірка музичних релізів від українських артистів. Сьогодні на нас чекає багацько цікавої та різноманітної музики, тож починаємо без зволікань.

Цей альбом стався випадково. Як і все прекрасне, що було в моєму житті. Міні-альбом «Інтимна лірика» присвячується тим, кому подобаються мої пісні. Для своїх.Не для критиків, не для хейтерів — а для тих, кому подобається те, що я створюю. Я сильно хіхочу, коли читаю новини, що «проєкт KLAVDIA PETRIVNA закривається». Я ж лише почала. Цим альбомом я заявляю, що й далі я творитиму так, як бажаю — заявила співачка.

До альбому увійшло 5 різноманітних пісень. Один з треків — «Жовті квіти», створений у співавторстві зі співаком OSTY. Для знімань кліпу артисти влаштували справжній розгардіяш у готелі. А все заради того, аби прихильникам атмосферний в стилі 00-х.

Phil it, міні-альбом «AMARA»

Phil it — це творча спілка незалежних українських митців, заснована музикантом, піаністом і саунд-продюсером Пилипом Коляденком. У своєму новому альбомі, що складається з 4 треків, які розповідають історію про ніжну красу, сум, світлу вічність і глибоку памʼять.

SHUMEI виконав головний саундтрек до байопіку «Малевич», який скоро вийде у кінотеатрах. «Гуде вітер вельми в полі» — улюблений музичний твір Казимира Малевича, про який він неодноразово згадував у своїх мемуарах. Щоб підсилити зв’язок сучасності з епохою видатного художника, кліп на пісню зняли у Київській картинній галереї, де у 1930 році відбулася перша і єдина персональна виставка робіт Малевича в Києві.

Писати саундтреки до великих фільмів моя давня маленька мрія, тому це, скажімо, мій перший крок у цьому напрямі. Ти ніби відчуваєш, як стаєш частиною фільму і історії. І звичайно, стаєш частиною команди, яка через фільми працює над поверненням нашої історії й популяризації українського мистецтва, власне. Нам дуже важливо берегти свою історію, яку в нас намагаються забрати вже не одне століття, — поділився SHUMEI.

Ще один гурт артисток цього тижня презентував переспів пісні. Пісня «Усі ми прагнемо любові» бенду «Соколи» була створена у 1994 році та стала однією з перших великих поп-хітів незалежної України. А «Соколи» свого часу вклали багато зусиль для відродження заборонених пісень УПА і Січових Стрільців.

Переспів культового хіта «Усі ми прагнемо любові» гурту «Соколи» — це наш омаж українському ренесансу 90-х, присвята мас-культурі тих часів і спроба підтримати тяглість та традиції української поп-музики — зазначають артистки.

Фіолет — Розбіжності

«Розбіжності» Фіолет стане частиною альбому, який гурт планує випустити восени. Ця пісня, за словами учасників, про досвіди і помилки, прийняття і усвідомлення яких змушують нас рухатися далі; змінюватися та бути щасливими.

Іноді ти — вʼязниця для когось, токсична пастка, стеля, в яку вперлися думки і власна свобода. Зневажені кордони і воля людини, яку начеб любиш. Іноді ти — той заручник, який не здатен вчасно сказати НІ, розірвати зачароване коло буднів. Часто ми навіть не помічаємо, як стаємо одними, а згодом й іншими, формуючи хворобливу співзалежність, — розповіли учасники гурту.

Виконавиця презентувала іронічну, але глибоку роботу про втечу з офісного рабства і перші кроки до власної справи.

Пісня «Точка на базарі» — про те, що варто спробувати почати щось своє, а не все життя працювати «на дядю». Надихнуло мене одне відео, де маленький хлопчик з таким щирим запалом радить усім кидати роботу і це так сильно відгукнулося, що захотілося зробити з цього трек. Бо правда ж: навіть маленький бізнес, навіть звичайна точка на ринку може принести більше свободи й грошей, ніж сірі офісні будні й нескінченна рутина, — прокоментувала Ann in Black.

У своєму новому кліпі молодий артист досліджує різноманітні емоції нашого внутрішнього світу — їх представляють п’ять персонажів. За словами Муаяда, «баскетболіст символізує боротьбу та напругу, бальна танцюристка ніжність і вразливість, крамп-танцівник уособлює біль і агресію, брейкдансер хаос і емоційний дисбаланс, а персонаж у стилі Майкла Джексона це фасад спокою, за яким ховається справжнє “я”».

Zwyntar, альбом «На іншому боці річки»

Новий альбом гурту присвячений подорожам. До LP увійшло 4 треки — це 4 подорожі, 4 музичні сповіді про проживання важких часів.

Це саундтрек до поїздки спекотним літнім полуднем. В мареві над дорогою виникають знайомі лиця й образи, виринають спогади, звуки, запахи. Чотири пісні про дорогу, втрату, прийняття та світло, яке обов’язково вкаже вірний шлях. На цьому чи іншому боці ріки, — поділились учасники гурту.

Виконавець наголошує, що «Розкажи мені» — це не просто пісня про любов. За його словами, це відверта сповідь людини, яка кохає до нестями, навіть коли все вже сиплеться. А також історія двох, які вже тисячу разів «майже розійшлись», але щоразу знаходять привід лишитися.

Співачка презентувала пісню, яка розповідає її особисту історію. «Братику» присвячена братові Марії Святославу Бурмаці, який вступив до війська, щоб боронити Україну.

Я написала цю пісню, бо не змогла мовчати.  Вона — не про війну, а про людину. Про мого брата. Про всіх, кого ми втратили, але не забудемо, — каже Марія.

На цьому наша музична добірка завершується, однак ми повернемось із новими релізами через тиждень. А ви, поки діліться — які з пісень додали до своїх прейлистів.