Поєднання помаранчевого та чорного кольорів одразу асоціюється з Геловіном. Попри те, що цей дует з’являється щороку в жовтні у вигляді моторошних декорацій та костюмів, витоки поєднання кольорів не має нічого спільного з привидами.
Про це пише Better Homes & Gardens.
Вперше поєднання помаранчевого та чорного кольорів з’явилось через давній кельтський ритуал, що орієнтувався на сезонну символіку. Щороку проводився фестиваль, який означав завершення літа. Для уособлення щедрого врожаю використовували теплий помаранчевий колір, а початок довгої зими асоціювався з чорним.
Протягом століть цей фестиваль змінювався, щоб у результаті стати Геловіном.
Далі справа за маркетингом
Коли на початку ХХ століття Геловін став популярним святом у США, виробник паперових товарів The Dennison Manufacturing Company почав продавати тематичні помаранчеві та чорні прикраси з картону. Вони швидко стали основним святковим атрибутом, а геловінські вечірки набули шаленої популярности.
Щоб закріпити свій успіх у 1909 році компанія почала публікувати Dennison’s Bogie Book, де містилися різноманітні ідеї щодо святкування Геловіну та організації моторошної вечірки: від виготовлення декорацій і планування вишуканого меню до створення паперових прикрас ручної роботи з помаранчевими гарбузами та чорними котами.
Тоді до вечірок готувались своїми силами – вручну робили костюми та смаколики. Але з розвитком технологій почали з’являтись вуличні прикраси та атмосферні ліхтарі, що відкрило нові можливості для святкування ночі всіх святих.
Як сучасно поєднати помаранчевий і чорний кольори
Традиційний геловінський декор все ще залишається популярним. Однак не варто обмежуватись лише моторошною атмосферою. Класичне поєднання можна пом’якшити завдяки додатковим кольорам: вугільному, какао, бурштиновий або айвовий помаранчевий.