Кількість сучасних засобів по догляду за шкірою вражає. Креми, олії, лосьйони та молочко для тіла – всі ці продукти представлені на ринку косметики. Саме тому багато жінок можуть цікавитися, що краще та ефективніше використовувати: молочко чи парфумований лосьон для тіла? Дізнаємося, чим відрізняється молочко та екзотичні парфумовані лосьони, а також що краще.

Лосьйон

Лосьйон іноді називають полегшеною версією крему, але це не зовсім правильно. Засіб відрізняється як консистенцією, так і дією. Лосьйон – це поєднання емульсії (сполуки води, олії та спеціального емульгатора, який рівномірно розподіляє їх молекули) та води. У ньому зазвичай немає такої кількості активних компонентів, як у кремі.

Лосьйон ніжний, нежирний, швидко вбирається і не закупорює пори. Може містити фруктові кислоти, які відлущують відмерлі клітини шкіри. Також у складі зустрічаються тонкі олії, які швидко вбираються та добре зволожують.

Підходить для нормальної та жирної шкіри. Попитом користуються брендові парфумовані засоби. В такі лосьйони додають духи, щоб на тілі залишався спокусливий та розкішний аромат. Краще обирати засоби зі складним ароматичним букетом, який буде розкриватися на шкірі поступово.

Для виготовлення парфумованих лосьйонів використовують натуральні інгредієнти та екстракти рослин, тому вони не мають занадто інтенсивного аромату і не шкодять шкірі.

Молочко

Молочко для тіла рідкіше, ніж лосьйон, і спрямоване на живлення шкіри. Часто містить молочні ліпіди, які добре зволожують складні зони на тілі, наприклад лікті чи коліна. Ці речовини бувають як рослинного походження (наприклад, соя та кокосовий горіх), так і тваринного (козяче або коров’яче молоко).

Молочко добре підходить для щоденного застосування вранці. Воно швидко висихає і не залишає слідів на одязі.

Чи необхідні зволожуючі засоби для шкіри тіла?

Зволожувати шкіру тіла потрібно, якщо ви хочете довше зберегти її підтягнутість та еластичність. Інакше можна отримати передчасні зморшки, погану регенерацію та низький тонус шкіри. Вона буде в’ялою та нееластичною. Особливо звертайте увагу на кисті рук, стопи та лікті. Вони містять дуже мало сальних залоз, тому не можуть забезпечити собі необхідний рівень живлення і швидко стають сухими.

Як правильно наносити засоби для догляду за шкірою?

Використовуйте продукти після ванни чи душу. Злегка промокніть тіло рушником так, щоб шкіра залишилася вологою. Після цього наносіть засіб. Так він «запечатає» воду у шкірі. Застосовуйте кругові масажні рухи від кінцівок до корпусу, щоб не тільки добре розподілити засіб, але й зробите легкий лімфодренажний масаж.

Не потрібно використовувати кілька засобів одночасно. Якщо ви хочете включити у догляд різні продукти, змінюйте їх щодо пори року чи днів тижня. Наприклад, ви можете використовувати лосьйон двічі-тричі на тиждень, а в інші дні віддати перевагу молочку.