Кінопроєкт повнометражного фільму «Трохи пітьми або На краю світу» за мотивами однойменної книги культового українського письменника Любка Дереша — це поєднання психологічної драми, внутрішнього переродження героїв, потойбічних сил, альтернативної музики, містики та субкультур. А ще: яскрава й плідна синергія модної української літератури та кінематографа.

Містична драма є безпосереднім авторським відтворенням популярного твору української літератури, а саме — п’ятого роману Любка Дереша.

Вже наприкінці жовтня цього року команда проєкту планує приступити до зйомок тізера майбутньої картини. Для відтворення атмосфери містичних Карпат розглядаються маловідомі закутки Київської області.

Стрічка є першою повнометражною екранізацією роману Любка Дереша, тож він висловив особисте побажання допомогти авторам проєкту і проробити драматургію майбутнього кіносценарію.

Отже, ця фільмована містична історія про людські стосунки та духовне піднесення для самого Дереша — є доволі особистою і важливою.

Один із найвідоміших сучасних українських письменників, прозаїк, есеїст, сценарист, лектор, куратор, розробник інноваційних підходів у творчості, що глибоко вивчає психологію творчості, зокрема досліджує тему екзистенційної кризи у творчих особистостей і способи виходу з неї, — Дереш, — видає свої книги з 2001 року, маючи велику кількість шанувальників. Книжки Любка Дереша перекладались на 7 мов світу, видавались у Німеччині, Італії, Франції, Польщі, Сербії, Болгарії, Вірменії.

Тираж роману «Трохи пітьми або На краю світу» складає понад 20 000 екземплярів. Роман «Трохи пітьми або На краю світу» потрапив до трійки найкращих книжок конкурсу «Книжка року» Бі-Бі-Сі у 2007 році. Також в 2017-му продюсерка кінопроєкту «Трохи пітьми або На краю світу» Вероніка Крижна вже мала досвід екранізації короткометражного фільму «Намір» за однойменним романом Любка Дереша, світова прем’єра якого відбулась на 47-му Київському Міжнародному кінофестивалю «Молодість», отримавши схвальні відгуки від кіноспільноти та високу зацікавленість від цільової аудиторії фільму, які не закінчується до теперішнього часу.

Отже, розпочато девелопмент кінопроекту, що створюється за підтримки Українського культурного фонду. Вихід в прокат повнометражного фільму «Трохи пітьми або На краю світу» планується в 2023 році.