Розробники цифрової техніки роблять усе, аби знизити навантаження на очі користувачів. З’являються монітори із захистом від синього світла, а більшість сучасних смартфонів мають темний режим відображення. Разом із магазином оптики https://kyivlinza.ua/ ми з’ясуємо, чим особлива чорна тема у смартфоні, які вона має переваги для зору, та чи здатна реально знизити навантаження на очі.

Чим особливий темний режим відображення?

Чорна тема є базовою функцією сучасних смартфонів, додатків та деяких сайтів. Вона передбачає відображення інверсивних кольорів, тобто білого тексту на темному тлі. Усі перші монітори були монохромними, на них відображався білий чи зелений текст. Підсвітка екранів з’явилась значно пізніше, ставши серйозним випробуванням для наших очей. Зараз чорні теми вважаються безпечнішими для зору.

Чим корисний темний режим для очей?

  • Знижує навантаження на очі у темну пору;
  • Зменшує кількість бліків на екрані;
  • Зменшує випромінювання синього спектра.

Головною перевагою чорної теми є збільшення автономності пристрою. Згідно з дослідженнями, ця функція заощаджує до 30% заряду акумулятора. А ще темні монітори випромінюють менше синього спектра, який є головною причиною втомлюваності очей, сухості та головного болю. Синій спектр світла також порушує біологічний годинник, тому виникає безсоння та знижується якість сну. Тому перед сном відмовитись від використання гаджетів, або хоча б вмикати темний профіль.

Коли варто використовувати світлий режим?

Темний екран виділяє менше світла, тому зіниці розширюється та погіршується фокусування зору. При яскравому освітленні зіниці звужуються, а зір загострюється. Це явище найлегше пояснити на прикладі лінзи фотоапарата. Чим менше діафрагма, тим більша глибина різкості. Людям, що страждають астигматизмом чи близорукістю, важко читати літери на темному тлі. Для роботи із текстовими документами та кресленнями краще вмикати світлу тему відображення. Для читання існує спеціальний режим із теплими відтінками та контрастними чорними літерами.

Як захистити очі від перенапруження?

Контролюйте яскравість екрана в темну пору доби. Читаючи новини зі смартфона, використовуйте світлий профіль, зменшуючи яскравість до мінімального значення, при якому вам комфортно фокусувати зір. Пам’ятайте, що яскрава підсвітка екрана у темному приміщенні перенавантажує очі, призводить до швидкої втомлюваності та пересихання слизової оболонки.

Мінімізуйте використання гаджетів ввечері, а особливо перед сном. Подбайте про добре освітлення робочого місця — це найефективніший спосіб знизити зорове навантаження. Не забувайте регулярно відвідувати офтальмолога, щоб перевірити зір та отримати актуальний рецепт для окулярів чи лінз.