У жителів столиці є багато різних варіантів для цікавого проведення часу. Особливо тішить розмаїття виставкових просторів. У листопаді на вас чекає переможниць та переможців фотоконкурсу та премії сучасного мистецтва, новий виставковий простір, українська графіка та скульптура.
Future Generation Art Prize 2024 в PinchukArtCentre
В PinchukArtCentre триває виставка 21 номінантки та номінанта 7-ї Премії Future Generation Art Prize. Нещодавно стало відомо, що премію отримала 35-річна мисткиня з Бангладешу Ашфіка Рахман. Але на враження від експозиції це аніяк не впливає – ви можете переконатись у цьому до 19 січня 2025 року.
Виставка об’єднала роботи митців з різних куточків світу, які звертаються до нагальних питань сьогодення. Локальні історії й міфології розгортаються в контексті подолання історичних травм і тривалих наслідків війн, а також у процесі звільнення від утисків колоніального впливу. Характерною ознакою художніх практик є чутливість до внутрішніх зв’язків усередині родин та спільнот, колективні дії з солідаризації та подолання втрати.
Адреса: м. Київ, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2
MYPH PHOTOGRAPHY PRIZE 2024 в Dymchuk Gallery
Dymchuk Gallery представляє виставку 8-ми переможниць та переможців відкритого конкурсу «MYPH PHOTOGRAPHY PRIZE 2024». Він створений для українських фотографів і фотографок, які працюють з медіумом фотографії не більше п’яти років.
Цьогоріч, на «MYPH PHOTOGRAPHY PRIZE 2024» було надіслано понад 500 заявок на участь та понад 5000 фотографій від авторів та авторок, які мешкають в Україні та поза її межами.
Адреса: м. Київ, вул. Ярославська, 21
Музей новітнього мистецтва
Вихідними на території галереї Лавра відкрили проєкт «Музей новітнього мистецтва». У першій експозиції представлені роботи дванадцяти найвідоміших сучасних художників України, ключових фігур українського та міжнародного артпростору, серед яких Анатолій Криволап, Олег Тістол, Олександр Гнилицький, Олег Голосій, Борис Михайлов, Віктор Сидоренко, Тіберій Сільваші, Олександр Ройтбурд, Олександр Животков, Назар Білик, Олександр Сухоліт та Арсен Савадов.
Адреса: м. Київ, вул. Лаврська, 7б (вхід з провулку Лаврського, 9), білі ворота.
«Симфонія форм» Дениса Ісакова в Київській картинній галереї
Виставку продовжили до 24 листопада, тому всі охочі встигнуть відвідати.
Скульптор володіє унікальною здатністю матеріалізувати гармонію симфонії в скульптурі. Його пластика у процесі творення набуває рис мелодій: від сонат до грандіозних композицій для оркестру. Про що оповідають ці мелодії? Тематика їх нетривіальна. Біблійні сюжети, індійські легендарні епоси, шедеври образотворчого мистецтва та архітектури – митець знаходить відповідні інтерпретації та матеріали для кожного з художніх наративів.
Адреса: м. Київ, вул. Терещенківська, 9
«Світи Олександра Аксініна» в Stedley Art Foundation
Олександр Аксінін (1949–1985) — український графік, інтелектуал, чия земна подорож обірвалася трагічно рано: у 35 років він загинув в авіатрощі. Проте світи, створені ним на папері, продовжують життя художника в інших вимірах — мистецтва, філософії й літератури.
Творчість Аксініна можна порівняти з мережею складних інтелектуальних взаємозв’язків, де кожен знак і символ є елементом уніфікованої системи, що охоплює культури, епохи й особисті досвіди. Екслібриси, які він створював, виходять далеко за межі класичного визначення цього жанру — це інтелектуальні ребуси, закодовані меседжі, розкрити які здатен лише глядач, готовий до філософського занурення. Твори художника переповнені інтертекстуальними алюзіями на світову літературу, міфологію і сакральні тексти, зокрема на «І-цзін», праці Карла Ясперса, «Алісу в Країні Чудес» Льюїса Керролла й «Мандри Гуллівера» Джонатана Свіфта. Це свідчить про його прагнення осмислити життя як складну, багатошарову екзистенціальну головоломку, де смисли повсякчас перетікають і зміщуються, залишаючи місце для нових тлумачень.
Адреса: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького 62Б
«Шість вимірів» у Музеї української діаспори
В експозиції представлені роботи шістьох сучасних українських митців та мисткинь, які створюють свої унікальні світи.
Адреса: вул. Князів Острозьких, 40Б
Виставка Олександри Кришовської «Станція Звіринецька» в White World
На виставці «Станція Звіринецька» Олександра Кришовська поєднує два свої улюблені медіуми – паперову скульптуру та текстиль. Вони невпинно тягнуться одне до одного, нарешті зʼєднуючись у формі ослінчиків, на яких ми особливо любимо відпочивати на станціях метрополітену. Адже і наведення інтернаціональних мостів, і опіка над численними мешканцями звіринцю – справи не з легких.
Стійкість і монолітність скульптур «Станції Звіринецької» урівноважаться лагодою вишитих сорочок – сучасних інтерпретацій традиційного українського одягу. Поміщаючи в один простір стилізовані національні символи та екзотичних іноземців, авторка виставки міркує над питаннями культурної апропріації і політичного націоналізму.
Адреса: м. Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21А