24 лютого 2022 року розділив життя України на “до та після”. Це відбилось на усіх сферах, зокрема на музичній індустрії. Нині вважається, що український шоубізнес переживає розквіт, але ж нам завжди цікаво зазирнути за лаштунки, і ми маємо відповіді!
Про те, що відбувалось із музичною індустрією після повномасштабного вторгнення розповіла продюсерка та засновниця музичного лейбла Pomitni, Ірина Горова в інтерв’ю для ELLE.
Це було щось на кшталт випаленої трави, яка почала проростати знову. Я бачу в цьому і плюси, і мінуси. Плюс полягає в тому, що з’явилася неймовірна кількість молодих талантів, які отримали шанс проявити себе. З нашого простору зникли російськомовні пісні та будь-яке просування російського контенту. Усі зрозуміли, що єдиний шлях — це розвиток української музики на вітчизняному ринку та її експорт, – поділилась Горова.
Продюсерка вважає проблемою те, що “суспільство начебто захотіло забути й відмовитися від усього, що хоч якимось чином пов’язане з минулим, зокрема й від артистів”. Але не все так погано. Адже це подарувало кредит довіри до молодих виконавців.
Проте коли буря вщухла, прийшло розуміння, що ці нові таланти не мають досвіду, не знають, як будувати музичний бізнес, як спілкуватися з брендами й аудиторією. Адже потрібен час, щоб досягти тієї якості, яку заклали артисти до 2022 року. Досить швидко утворилась певна прогалина: минуле нібито зникло, а нове гучно вистрілило — і потроху почало стихати. Ясна річ, виконавці, які вирішили, що хочуть залишатися в Україні, змінюються. Але ж це не так просто! Артисти, актори, політики, люди, які, власне, і є продуктом, мають не просто змінитися, а й по суті закохати інших в нову версію себе, з новими сенсами, позиціонуванням, – додає Ірина Горова.
Вона зазначає, що перезапустити продукт набагато складніше та займає більше часу, аніж створення нового. На українській сцені є артисти, які не зуміли цього зробити й просто загубились. Також є й ті, хто витримав та зазвучав набагато краще.
У будь-якому разі тішить той факт, що ми нарешті сконцентрувались на створенні власного, якісного продукту, підсумовує Горова.