Біотин — вітамін, який має важливе значення для здоров’я людини, здійснюючи особливий вплив на стан шкіри, нігтів та волосся. Він належить до категорії водорозчинних органічних сполук та до групи вітамінів В. Вперше його відкрили у 30-х роках минулого століття, втім його корисну дію й досі досліджують вчені.

Джерела біотину та симптоми його нестачі

Вітамін В7 (інша назва біотину) міститься практично у всіх продуктах харчування, втім переважна його кількість є в коров’ячому молоці, печінці, дріжджах, горіхах, капусті, печерицях, авокадо та шпинаті. Ще одним важливим джерелом біотину є курячі яйця, саме тому важливо їх вживати (найкраще у вареному вигляді).

Причиною дефіциту вітаміну В7 є проблеми з травленням (наприклад, різні хвороби шлунково-кишкового тракту), вживання деяких лікарських препаратів, незбалансований раціон або ж генетичні порушення. Важливо своєчасно розпізнати дефіцит біотину, взявши до уваги такі симптоми:

  • відчуття стягнутості шкіри, лущення окремих ділянок;
  • поява тріщинок у куточках рота;
  • набряклість язика;
  • відчуття слабкості та поява болі у м’язах;
  • поколювання в кінцівках;
  • відчуття втоми;
  • постійна сонливість;
  • втрата апетиту;
  • інтенсивне випадання волосся;
  • появи лупи та себореї.

Гіпервітаміноз В7 виникає вкрай рідко. Зазвичай він може розвиватися у разі перевищення щоденної дози вживання нутрієнта. В таких випадках у людини може спостерігатись поява головного болю та нудоти.

Вплив біотину на стан волосся

Завдяки біотину організм виробляє в необхідній кількості еритроцити. Це забезпечує оптимальний рівень кисню та поживних елементів, яке необхідні для здорового росту волосяної цибулини. Вітамін допомагає транспортувати сірку до місця синтезу колагену, завдяки чому наше волосся стає більш пружним та міцним.

Біотин впливає на життєвий цикл розвитку волосся: достатній рівень нутрієнта в організмі сприяє подовженню фази активного росту, при цьому фаза спокою коротшає. Біотин регулює активність залоз (сальних та потових), завдяки чому значно знижується ймовірність появи лупи та інших проблем.

Вчені й досі вивчають позитивний вплив біотину на стан волосся. Деякі дослідження свідчать, що довготривале вживання нутрієнту пацієнтами, які мали сповільнене зростання волосся, принесло стійке поліпшення та активний ріст. Саме тому рекомендовано вживати харчову добавку, якщо ви помітили випадання волосся, появу залисин, ранню сивину та інші проблеми. Вживання біотину (В7) від Healthy Origins дозволяє заповнити дефіцит та суттєво покращити стан здоров’я.

Вплив біотину на нігті

Нестача нутрієнту в організмі може призвести до ламкості та тьмяності нігтів. Річ у тім, що саме вітамін В7 допомагає зміцнити структуру нігтьової пластини, підтримуючи її здоровий ріст. Достатня кількість нутрієнта в організмі робить нігтьову пластину блискучою та гладенькою.

Для підтримки стану нігтів рекомендовано дотримуватись збалансованого харчування, вживаючи достатню кількість овочів та фруктів, а також не забуваючи про джерела здорових жирів та повноцінних вуглеводів. Не менш важливо вживати злаки, молочні продукти та соєві боби. У разі нестачі корисного нутрієнту варто вживати спеціальні харчові добавки з біотином.

Біотин та здоров’я шкіри

Біотин має вплив на здоров’я шкіри, оскільки саме цей вітамін сприяє обмінним процесам клітин. Це дозволяє забезпечити оптимальний рівень живлення та зволоження. Саме біотин сприяє покращенню текстури шкіри, роблячи її більш еластичною та гладкою. Численні дослідження довели, що вітамін В7 сприяє зменшенню висипань та запалень, саме тому за рекомендацією лікаря варто вживати харчові добавки для лікування акне або екземи

Крім того, біотин має вплив на процес синтезу колагену, який є важливим білком, що відповідає за еластичність та структуру шкіри. Втім варто взяти до уваги, що вплив вітаміну В7 на стан здоров’я може бути індивідуальним і залежати від його рівня та особистих особливостей організму. Додаткове вживання харчових добавок варто попередньо узгоджувати із лікарем після проходження певних клінічних досліджень.