Нейтральні кольори вважаються елегантною класикою, яка допомагає створити мінімалістичний та заспокійливий дизайн, а також дає простір для творчості: комбінації зі сміливішими відтінками чи декорування. Водночас сьогодні базова колірна палітра давно вийшла за рамки використання чорного і білого.
Better Homes & Gardens розповідає, які кольори змусять переосмислити своє ставлення до базових відтінків у дизайні оселі.
Що таке нейтральні кольори
Нейтральні кольори — це відтінки, яким бракує насиченості і які не входять до колірного кола. До найпоширеніших нейтральних кольорів належать білий, чорний, коричневий, бежевий, кремовий, колір слонової кістки та сірий. Хоча нейтральних кольорів немає на колірному колі, вони підтримують більш насичені основні та другорядні кольори, які там є. Популярними поєднаннями нейтральних кольорів з насиченими є чорно-білий з червоним, кремовий з синім і колір слонової кістки з жовтим.
Ще однією особливістю нейтральних кольорів є те, що їхній вигляд змінюється залежно від освітлення. При природному освітленні біла стіна може здаватися холоднішою. Але ввечері, з увімкненими лампами й верхнім світлом, та ж біла стіна здаватиметься теплішою з жовтуватим відтінком. За таким самим принципом працює поєднання нейтральних кольорів з більш насиченими — наприклад, білий може виглядати теплішим у парі з жовтим напротивагу комбінації з синім.
«Нові» нейтральні кольори
Хоча ці чотири кольори традиційно не вважаються нейтральними, вони легко можуть стати базовими відтінками у кімнаті.
1. Зелена шавлія
Шавлієво-зелений швидко став популярним кольором у домашньому дизайні та декорі. Це сіро-зелений відтінок, який додає простору нотку природності та спокою. Він відповідає усім критеріям нейтрального кольору, оскільки добре поєднується з яскравішими кольорами, як-от синій, жовтий, рожевий і помаранчевий. А також доповнює нейтральні та землисті тони, такі як кремовий, коричневий і колір слонової кістки.
2. Рум’яно-рожевий або Blush Pink
Рожевий колір тільки почав повертатись у дизайн інтер’єрів, за що ми завдячуємо трендам на котеджний стиль. Однак цей колір має всі шанси залишитись надовго. Адже м’який, теплий колір може замінити білий і кремовий у поєднанні з більш насиченими кольорами. Blush Pink чудово поєднується з червоним, зеленим та іншими глибокими кольорами.
3. Темно-синій
Темно-синій, мабуть, один з найбільш універсальних відтінків на колірному колі. Він популярний у багатьох стилях, зокрема, фермерський, ар-деко та прибережний.
Завдяки своїй універсальності темно-синій легко замінює темні нейтральні кольори (чорний чи коричневий) і доповнює яскравіші. Там, де чорний технічно є відсутністю кольору і використовується для визначення простору, темно-синій виконує ту саму роботу, наділяючи основний колір насиченістю.
4. Оливково-зелений
Якщо шавлієвий зелений працює як нейтральний світліший відтінок, то оливковий — як темніший. Оливковий додає простору теплоти та землистості, водночас слугуючи чудовим підґрунтям для інших відтінків. Часто в поєднанні з іншими земляними тонами, такими як теракотовий, помаранчевий, коричневий і червоний, оливково-зелений виглядає як м’якша, тепліша версія чорного.
А ви згодні зі зміною нейтральних кольорів?