Повне ім’я: Мануель Бланік Родрігес
Дата народження: 27 листопада 1942
Місце народження: Санта-Крус-де-Ла-Пальма, Іспанія
Рід діяльності: модельєр-дизайнер, підприємець, діяч мистецтв, дизайнер взуття
Нагороди та премії:
1987 – премія Ради модних дизайнерів Америки (Council of Fashion Designers of America) – найкращий дизайнер жіночого взуття.
1988 – спеціальна премія від компанії Balenciaga.
2000 – нагорода Nieman Marcus Award.
2001 – премія «Золота голка» (La Aguja de Oro).
2002 – медаль за досягнення в галузі мистецтва від Короля Іспанії Хуана Карлоса.
2007 – Маноло Бланік стає Кавалером Ордена Британської імперії за внесок у розвиток англійської індустрії моди.
2012 – лауреат премії «За видатні досягнення в модній індустрії» від Британської ради моди.
Про Маноло Бланіка у світі моди прийнято говорити як про величного шевця 20-21 століть. Але те, яким було життя хлопчика, який любив мистецтво, знають далеко не всі.
Дитинство та юність
Маноло народився у заможній родині. Його батьки – власники бананової плантації на Канарах. Де хлопчик, з молодшою сестрою, і провів значну частину життя. Оскільки мати мала аристократичне походження, вона з юності прищеплювала дітям любов до прекрасного. Маноло вчився шити, орієнтуватися в літературі, кінематографі, живописі та, звісно, моді. Адже місіс Бланік любила вбиратися. Для того щоб здійснити модні покупки, дорослі часто бували в Парижі та Мадриді або ж замовляли одяг виключно у відомих кравців.
Очевидно, що родина майбутнього кутюр’є могла собі дозволити багато. Тому Маноло з сестрою навчалися вдома. Коли мама, яка любила дизайнерське та ексклюзивне взуття, самостійно зайнялася виготовленням каталанських еспадриль, хлопчик дуже зацікавився. Місцевий швець навчав жінку шити взуття з різних доступних матеріалів (дерево, шкіра, тканина). І Маноло не тільки спостерігав за уроками, але й сам брав участь у них, освоюючи нове ремесло. Хлопчик настільки був захоплений новим заняттям, що шив мініатюрне взуття для своїх домашніх тварин: собак і мавп.
У 1965 році настав новий етап у житті Маноло Бланіка – батьки мріяли бачити сина дипломатом, і він вступив до Женевського університету на юридичний факультет. Але, як можна здогадатися, надовго юнак там не затримався. Інтерес до архітектури та літератури переміг. Тому він вирішує переїхати до Парижа та вступає до Школи витончених мистецтв, де кілька років вивчає історію мистецтв. Паралельно працюючи у бутіку вінтажного одягу. Після чого, за підтримки батька, перебирається до Лондона, щоб удосконалювати англійську в лінгвістичному коледжі. Але зазвичай Маноло нехтує заняттями, відвідуючи місцевий кінотеатр, публікуючи свої тексти для Vogue Italia і працюючи у модних бутіках. У яких отримує перші дизайнерські замовлення та мріє стати художником театральних декорацій.
Читайте також: Світлана Бевза: Історія засновниці бренду BEVZA
Дизайнерська кар’єра
Збираючи ескізи, до 1970 року у Маноло Бланіка накопичилося значне портфоліо. І щоб показати його світу та заодно знайти роботу мрії, Маноло вирішує поїхати до Нью-Йорка. Там він зустрівся зі старою знайомою Паломною Пікассо – дочкою знаменитого художника. Дівчина познайомила початківця модельєра з Діаною Вриланд, яка тоді працювала в американському Vogue. Маноло попросив редакторку поглянути на його малюнки. Причому Бланік приніс начерки і для театральних декорацій, і для взуття. Вриланд одразу ж сказала, що йому необхідно займатися дизайном взуття. Після такого «поштовху» Бланік почав активно вивчати тонкощі виробництва туфель. І вже через два роки, у 1972-му, модельєр розробив і випустив свою першу колекцію для британського дизайнера Оссі Кларка. До речі, у дебютній колекції Маноло Бланіка була показана знаменита модель «Cherry Shoe», на створення якої модельєра надихнули улюблені ягоди. Він також вважав, що зелений колір достатньо універсальний, а стрічки дозволяють обернути ногу різними способами, тим самим трансформуючи взуття.
Після приголомшливого успіху першої колекції справи у молодого дизайнера йшли дуже добре. Вже у 1973 році він зміг відкрити свій перший бутік, викупивши попередньо відомий модний магазин Zapata. Фірмовий магазин Manolo Blahnik відвідують такі знаменитості як Б’янка Джаггер, Джейн Біркін, Шарлотта Ремплінг та інші. Що ще більше прославляє ім’я дизайнера. І він починає брати участь у показах, поступово завойовуючи серця модниць. Адже взуття від Manolo не тільки красиве, але й якісне, тому що кожна пара виготовляється вручну.
На даний момент, компанія Manolo Blahnik має фірмові бутіки у 20 країнах і все ще перебуває під повним контролем засновника. Який сам займається проектуванням нових моделей.
Читайте також: Hangisi від Manolo Blahnik — весільна мрія дівчат
Особисте життя
Маноло Бланік – особистість непублічна і ніколи не афішував свій сімейний статус. Але все ж таки відомо, що дизайнер ніколи не був одружений. Сім’єю для нього є лише сестра Євангеліна та її дочка. Одного разу Бланік прокоментував своє особисте життя і розповів, що він задоволений своїм життям, тим що присвятив себе творчості, і ні про що не шкодує.
«Я люблю працювати. У мене немає жодного особистого життя! Але люди мого покоління не думають про гроші. Я вважаю, все має робитися лише заради задоволення. Може, я божевільний. Я живу не в будинку, я живу в музеї взуття. Хоча краще було б сказати, у мавзолеї взуття»