Малинова настоянка не тільки смачна, але й корисна. Цей яскравий, витончений десертний напій можна легко приготувати самостійно.
Виходить натуральна, в міру міцна настоянка, яка особливо популярна холодною зимою.
- Настоянка з малини в домашніх умовах – основні принципи приготування
- Малинова настоянка на горілці з листям
- Настоянка з малини на спирту
- Настоянка з малини на джині
- Малинова настоянка на коньяку в домашніх умовах
- Настоянка з малини на ромі
- Малинова настоянка з варення
- Пряна малинова настоянка
- Малинова настоянка з перцем чилі та імбиром
- Настоянка з малини «Малиновий піджак»
- Малинова настоянка в домашніх умовах – поради та хитрощі
Настоянка з малини в домашніх умовах – основні принципи приготування
Для настоянки підходять свіжі та навіть заморожені ягоди. Останні потрібно попередньо розморозити. Ягоди ретельно перебирають, видаляючи все сміття, миють, і тільки після цього використовують для приготування настоянки. Як основа використовуються алкогольні напої. Це може бути самогон, коньяк, спирт, горілка або інший алкоголь. При цьому варто пам’ятати, що смак напою буде відрізнятися в залежності від використовуваного алкоголю.
В деяких випадках настоянку готують з малинового варення або джему.
Готують напій тільки в скляному або глиняному посуді. Підготовлені ягоди засипають у вибраний посуд, заливають спиртним напоєм і настоюють кілька днів у темному місці. Потім напій проціджують, розливають по скляних пляшках і зберігають у прохолодному приміщенні.
Щоб смак настоянки став ще цікавішим, в неї додають корки цитрусових, ванілін або корицю.
Для солодощі в напій додають цукор або мед.
Малинова настоянка на горілці з листям
Інгредієнти
- малина – 1 кг ягід;
- цукор-пісок;
- сушене листя малини -10 г;
- горілка – 1 літр.
Спосіб приготування
- Ягоди малини переберіть, видаляючи гілочки, листя та інше сміття. Викладіть малину в друшляк або сито. Акуратно промийте під краном і залиште, щоб стекла зайва рідина. Підготовлені ягоди перекладіть у глибокий посуд і розімніть за допомогою товкачика для картоплі.
- Банку ретельно вимийте, обсушіть і перекладіть в неї малинову масу. Влийте горілку, перемішайте і залиште в темному місці на півтора місяця. Більше настоювати не варто, інакше кісточка дасть непотрібну гіркоту.
- Акуратно процідіть напій. Додайте в нього цукор на свій смак. Перемішайте і розлийте по півлітрових пляшках. Щільно закупорте. Бажано перед вживанням витримати настоянку ще кілька місяців.
Настоянка з малини на спирту
Інгредієнти
- малина – 1,5 кг;
- питна вода – 500 мл;
- спирт 96% – 600 мл (розбавити 400 мл питної води);
- цукор-пісок – 0,5 кг.
Спосіб приготування
- Ягоди малини переберіть. Пошкоджені плоди, гілочки та листочки викиньте. Перекладіть малину в друшляк і промийте під краном. Залиште, щоб вода стекла.
- Перекладіть ягоди в скляний або емальований посуд і розімніть до стану каші.
- Спирт розбавте 400 мл питної води. Розмішайте. Залийте спиртовим розчином малину, перемішайте і залиште на сонці на тиждень. Періодично перемішуйте.
- Готову настоянку відфільтруйте через шар марлі та вати. Віджимки відіжміть. З цукру-піску і питної води приготуйте сироп. Влийте його в настоянку і перемішайте. Перелийте напій у трилітровий бутель, закрийте капроновою кришкою і витримайте ще три тижні. Якщо з’явився осад, відфільтруйте настоянку ще раз.
Дивіться також: Бурштинова настоянка з яблук в домашніх умовах
Настоянка з малини на джині
Інгредієнти
- малина – 1 кг;
- цедра двох лаймів;
- джин – 1,5 л.
Спосіб приготування
- Малину акуратно переберіть і складіть у друшляк. Ягоди повинні залишитися цілими.
- Банку вимийте, обсушіть і укладіть в неї ягоди малини, заповнивши скляну тару на три чверті об’єму. За допомогою найдрібнішої терки зніміть цедру лайма. Додайте її в банку. Залийте вміст під горлечко джином. Закрийте і поставте в темне місце.
- Через пару днів, якщо є необхідність, долийте джину. Щодня струшуйте бутель. Настоюйте протягом трьох тижнів.
- Потім настоянку злийте. Ягоди не віджимайте. Розлийте напій по півлітрових пляшках і зберігайте в прохолодному приміщенні.
Малинова настоянка на коньяку в домашніх умовах
Інгредієнти
- свіжа малина – 400 г;
- коньяк – 0,5 л.
Спосіб приготування
- Літрову банку ретельно вимийте і обсушіть. Ягоди малини переберіть, відокремте від хвостиків і видаліть усе сміття.
- Підготовлені плоди викладіть у банку. Залийте їх коньяком, закрийте кришкою і поставте у тепле місце.
- Настоюйте напій протягом двох місяців. Потім настоянку злийте, процідіть через спеціальний фільтр. Перелийте в пляшку об’ємом 0,7 літра. Зберігайте напій у прохолодному приміщенні.
Настоянка з малини на ромі
Інгредієнти
- малина – 1 кг;
- цукор-пісок – 30 г;
- світлий ром – 0,5 л;
- лимон – 1 шт;
- вода – 250 мл;
Спосіб приготування
- Перебрані від усього зайвого і промиті ягоди малини викладіть в емальований посуд, залийте питною водою. Додайте у суміш вичавлений з лимона сік та цукор-пісок.
- Поставте на слабкий вогонь і варіть, постійно помішуючи, чверть години. Ягоди повинні добре пропаритися і пустити сік. Потім зніміть посуд з вогню і повністю остудіть.
- Процідіть суміш через марлю, добре відіжміть, ще раз відфільтруйте і знову поставте на вогонь. Закип’ятіть. Прямо в гарячу суміш влийте ром, добре перемішайте, накрийте кришкою і укрийте теплою тканиною. Залиште на місяць, потім відфільтруйте і розлийте в пляшки.
Малинова настоянка з варення
Інгредієнти
- малинове варення – 500 г;
- самогон – 0,5 л.
Спосіб приготування
- Перекладаємо варення в чисту суху літрову банку. Вливаємо самогон і перемішуємо. Закриваємо капроновою кришкою. Ставимо скляну тару в тепло на п’ять днів. Щодня струшуємо вміст.
- Готову настоянку фільтруємо через шар марлі та вати. Розливаємо в пляшки і прибираємо на зберігання в прохолодне приміщення.
Пряна малинова настоянка
Інгредієнти
- малина – 600 г;
- цукор – 10 г;
- коньяк – 0,5 л;
- ванільний екстракт;
- палочка кориці – 2 см;
- гвоздика – 3 бутони;
- 2 см палички кориці.
Спосіб приготування
- Свіжу малину переберіть, видаліть усе зайве. Викладіть у друшляк і промийте. Робіть все акуратно, щоб ягоди залишилися цілими.
- Візьміть чисту банку. Викладіть у неї малину і прянощі. Залийте все алкоголем, закрийте кришкою і поставте тару в тепле місце.
- Через три тижні відкрийте банку, вміст злийте в інший чистий посуд через марлю. Відіжміть залишки ягід. Додайте на свій смак цукор-пісок, перемішайте. Розлийте по пляшках і витримайте ще як мінімум місяць.
Малинова настоянка з перцем чилі та імбиром
Інгредієнти
- малина – 500 г;
- перець чилі – 1/2 стручка;
- спирт 70% – 700 мл;
- імбир – 20 г;
- вода – 550 мл;
- фруктоза – 70г;
- цукор – за смаком.
Спосіб приготування
- Малину можете використовувати свіжу або заморожену. Свіжі ягоди переберіть, промийте. Заморожені повністю розморозьте.
- Викладіть плоди в чисту скляну тару і залийте спиртом. Настоюйте десять днів у темному місці. Імбир очистіть, вимийте і дрібно натріть. Перчик вимийте, злегка надріжте. Додайте перець та імбир у банку з настоєм.
- Залиште на три дні. Потім спробуйте, якщо напій гострий, можете його зливати. Якщо ви хочете, щоб настоянка була ще гострішою, витримайте її добу. Потім злийте напій, відфільтруйте, розбавте водою і додайте за смаком цукор-пісок.
- Розлийте настоянку по пляшках. Перед вживанням витримайте її ще як мінімум кілька тижнів.
Настоянка з малини «Малиновий піджак»
Інгредієнти
- малина – 1,2 кг;
- гвоздика – три бутони;
- самогон – 2 л;
- ядра абрикосових або вишневих кісточок – 3 г.
Спосіб приготування
- Бутони гвоздики та ядра абрикосів викладіть у ступку і розтовчіть товкачиком. Перекладіть прянощі в чисту скляну тару.
- Ягоди малини добре переберіть. Гілочки, зіпсовані плоди та листочки видаліть. Плоди викладіть у друшляк і промийте під проточною водою. Викладіть ягоди в банку. Залишок об’єму заповніть алкоголем. Поставте у тепло на три тижні. Щодня струшуйте банку.
- Через відведений час акуратно злийте настоянку. Процідіть через сито, спеціальний фільтр або марлю. Спробуйте. Якщо напій занадто міцний, влийте півлітра води і перемішайте. Додайте за смаком цукор-пісок. Розлийте напій по пляшках, щільно закупорте пробками і витримайте ще місяць.
Малинова настоянка в домашніх умовах – поради та хитрощі
- Готуйте настоянку тільки в скляному або глиняному посуді.
- Цукор або мед додавайте у практично готову настоянку на свій смак.
- Перед вживанням витримайте напій ще як мінімум пару тижнів.
- Ягоди не викидайте, з них можна приготувати сироп, який можна використовувати для просочення тортів.
- Якщо напій вийшов занадто міцний, можете розбавити його водою до потрібного градуса.
Дивіться також: Поради як допомогти організму після алкогольного отруєння