Усі ми хочемо якомога довше залишатись молодими, красивими та найголовніше здоровими. Нове дослідження вчених показало, що для досягнення цієї мети людина має спати щонайменше сім годин на добу. Про це пише Yahoo.
У досліджені взяли участь 3 306 людей, віком від 45 років. Вчені записали їх звички пов’язані зі сном у 2011, 2013 і 2015 роках, а через п’ять років усі учасники пройшли медичну перевірку. Отриману інформацію аналізували фахівці Медичного університету Веньчжоу в Китаї.
З’ясувалось, що стан здоров’я людей, які сплять понад 7 годин на добу, набагато кращий.
Успішне старіння оцінювалося у 2020 році і визначалося як відсутність основних хронічних захворювань, відсутність фізичних порушень, висока когнітивна функція, хороше психічне здоров’я та активне залучення до життя, – пишуть дослідники у своїй статті.
Коли період дослідження завершувався, лише 455 осіб (13,8%) відзначали всі пункти критеріїв успішного старіння. З них 307 – постійно спали щонайменше сім годин на добу.
Усіх учасників розділили на п’ять груп, відповідно до їхніх звичок сну протягом чотирьох років:
- довготривалий стабільний сон (8-9 годин регулярно);
- нормальний стабільний сон (7-8 годин регулярно);
- зменшення сну (від середнього показника понад 8 до менш ніж 6);
- збільшення сну (від середнього показника менш ніж 6 до понад 8);
- короткий стабільний сон (5-6 годин регулярно).
Науковці відзначають, що шанси на “успішне старіння” були вищими у групах з тривалим стабільним та нормальним стабільним режимом (17,1% і 18,1% відповідно) у порівняні з групами зі зниженим (9,9%), підвищеним (10,6%) і коротким стабільним режимом (8,8%).
Порівняно з учасниками з нормальною стабільною траєкторією тривалості сну, учасники з низькою стабільною та зростаючою траєкторією мали на 36% та 52% нижчі шанси на успішне старіння, відповідно, – додають фахівці. – Учасники з траєкторією, що зменшується, також демонстрували нижчі шанси, хоча це не було статистично значущим, ймовірно, через обмеження розміру вибірки.
Також у своїй роботі вчені враховували такі фактори, як вага, вживання алкоголю та стать. Хоча природа дослідження не може підтвердити прямий причинно-наслідковий зв’язок.
Водночас фахівці наголошують на зв’язку між сном та фізичним і психічним здоров’ям. Адже є чимало досліджень, яку вказують на те, що для хорошого самопочуття потрібно спати понад сім годин.