Ми сприймаємо каву лише як смачний напій, який допомагає встати з ліжка зранку. Але насправді кава має набагато більше корисних для здоров’я властивостей, впевнені фахівці Асоціації дорослого та дитячого харчування.

Кава – неймовірно складний напій, який містить понад 1000 сполук, які можуть впливати на організм. Але мова йде лише про чорну каву без цукру, вершків, молока та інших додатків.

Перед тим, як ми поговоримо про переваги, зазначимо, що кава може бути частиною здорового раціону дорослого за умови, що людина п’є 1-3 чашки кави у першій половині дня.

Переваги кави

Ароматний напій містить потужні антиоксиданти – поліфеноли, які запобігають передчасному старінню та розвитку хронічних захворювань. Також регулярне вживання кави допомагає знизити ризик діабету 2 типу, серцево-судинних захворювань, зокрема, серцевої недостатності, інсульту та інфаркту і деяких видів раку.

У це складно повірити, але напій бадьорості захищає мозок. Річ у тім, що кофеїн стимулює нервову систему, підвищуючи концентрацію та увагу. Відповідно знижується ризик розвитку нейродегенеративних хвороб, таких як хвороба Альцгеймера і Паркінсона, уповільнюється розвиток деменції та вікового зниження когнітивних здібностей.

Наступним важливим складником є позитивний вплив кави на печінку. Завдяки цьому знижується ризик розвитку жирової хвороби печінки, цирозу та навіть раку печінки.

Фото: instagram/_food_association

Але будьте обережні

Пити каву потрібно у помірній кількості — безпечною кількістю напою для дорослих вважається не більше 3-4 чашок в першій половині дня.

Кофеїн може викликати залежність, посилювати тривогу, дратівливість, підвищувати тиск і погіршувати сон. Тому обережними з напоєм бадьорості потрібно бути:

  • вагітним та жінкам, що годують грудьми — допустимо пити до 1 чашки на день;
  • людям з підвищеним тиском, тривожністю, безсонням;
  • людям з остеопорозом — більш як чотири чашки на день можуть знизити засвоєння кальцію;
  • людям з гастроезофагальним рефлюксом та печією.

Також каву не можна пити дітям. Навіть невелика кількість кофеїну може підвищити кров’яний тиск, сповільнити серцебиття та викликати збудження, що шкодить сну і росту кісток у юному віці.