Коли навколо хаос та невизначеність, хочеться знайти маленьке джерело стабільності, яке даруватиме радість. І таке у нас є! Звісно мова йде про нові релізи від українських артистів, що тішать нас кожної суботи. Ми зібрали найкращі пісні, випущені цього тижня, — поринемо у світ сучасної музики разом!

KADNAY — альбом «Квітами на глибині»

Відкриває нашу добірку новий альбом гурту KADNAY, який складається з 11 треків.

«Квітами на глибині» — альбом зроблений з великою любов’ю, дзеркало душі, відчуття себе сьогоднішнього, розказане мовою музики, — поділились артисти.

Назва пісні символічно перегукується з терміном «панічна атака». І це не випадковість, трек досліджує феномен реакції на стрес: коли замість страху та відступу людина обирає боротьбу, а інстинктивний порив до захисту перетворюється на руйнівну силу. Панічна агресія увійде в наш п’ятий концептуальний альбом “Гармонія хаосу”, який вийде 16 травня цього року.

Сучасне українське інфополе напружене до межі. Достатньо однієї іскри в розмовах, щоб соцмережі вибухнули. Це закономірно — повномасштабна війна триває третій рік, і в кожного є своя особиста травма, свій біль і свої тригери. «Панічна агресія» — це музичне відображення цього стану, коли страх і безсилля трансформуються у вибухову енергію, — зазначив фронтмен гурту Павло Варениця.

BRYKULETS — Посилать

«Посилать» — це пісня про вибух чесних та магнетичних почуттів. Водночас це трек не тільки про шаленість та свободу у своїх емоціях, а й про спокій і ніжність.

Посилати — це не завжди про щось погане. В даному випадку, це про готовність звільнити людину від усього, що у неї накипіло, стати тими самими ліками та опорою, людиною, котрій можна довіритись і перед якою не варто прикидатись кимось невразливим, сильним та психологічно-стабільним. Варто не стримувати себе, а говорити все як є: зізнаватися як і у моменти захвату, так і в моменти злості, — говорить артист.

«В той день» — це ностальгія, голос покоління, яке пам’ятає світ без війни, коли дитинство було сповнене сміху, двори — друзями, а головними переживання були ігри до темноти і щоб мама якнайпізніше покликала додому, або ж вибір рингтону чи касети на програвачі. Зараз, це лише спогади про безтурботні дні, які розбилися об реальність, що принесла біль, страх і втрати, — зазначають виконавці.

За їх словами, це пісня про людську пам’ять, незламність і віру в те, що справжні цінності — не в речах, а в людях, які завжди поруч.

Святослав Вакарчук не часто впускає нові пісні, а там більше сольно! Артист зазначає, що «Лютий не минає» стала результатом несподіваної колаборації декількох музикантів з різних гуртів, що майже випадково зустрілися одного зимового дня і на одному диханні записали її.

Я написав пісню «Лютий не минає» на початку цього року. Та вона — про інший, той самий для нас усіх лютий. Можливо, в цій пісні кожен знайде щось своє. Створюючи її, з тихою радістю думав про те, що маю близьких людей, які допомагають у найсумніші, найтемніші дні долати усі виклики, — сказав Вакарчук.

Нікіта Кісельов — Охриплим

Це пісня про те, як важливо не мовчати, навіть коли голос уже охрип від внутрішніх переживань. Це своєрідний заклик до тих, хто боїться або соромиться говорити про свої почуття. Важливо знайти в собі сміливість бути вразливим і висловлювати те, що на серці, — описує свою роботу Нікіта.

Назва треку «I.D.» розшифровується як «Ідем далі…», що стало маніфестом стрит-культури та вуличного спорту в рамках нового альбому Дмитра Монатіка.

Символічно, що вихід кліпу припав на офіційну прем’єру другої частини альбому MONATIK «Вічно танцююча людина», який артист присвятив стрит-культурі та вуличним видам спорту.

Артисти впевнені, що бути диваком — означає мати сміливість залишатися собою, коли весь світ підштовхує до того, щоб стати “як усі”.

Це про внутрішню свободу і здатність йти за покликом серця, навіть якщо шлях незвичний, адже саме диваки творять історію – не тому, що йдуть проти світу, а тому, що йдуть за собою, — говорять вони.

Іван Наві перетворив кліп на справжню психологічну драму, яка цілком могла потрапити на телеекрани. Основним лейтмотивом відео стала тема 7 смертних гріхів, кожен з яких ховається у готельному номері.

У відеокліпі ми звернулись до теми 7 смертних гріхів (Похіть, Гординя, Обжерливість, Жадібність, Заздрість, Лінь та Гнів). Гріхи — це віддзеркалення багатьох конфліктів, які відбуваються всередині нас. «Вилікуватись» від цього стану можна лише побачивши всю їх справжню природу, зіткнувшись з ними віч-на-віч. Тоді вибір буде за вами — піддаватись спокусам знову і знову чи вийти з цього кола та обрати внутрішній спокій, — поділився співак.

Ця пісня поєднала в собі спокусливу енергію з шаманською атмосферністю. «До води» може по праву називатись музичним коктейлем з соулу, ембієнту й етнічних мотивів, що подекуди нагадує ритуали.

На цьому наш музичний тиждень завершується. Але не нудьгуйте, наступної суботи ми повернемось із новою добіркою якісної української музики. А поки — діліться у коментарях своїми фаворитами!