Український театр, без перебільшень, переживає чергове Відродження: репертуар максимально різноманітний, режисери та актори стають всеукраїнськими знаменитостями, а квитки — не вловними. За деякими з них потрібно полювати рік, адже квитки розлітаються за лічені хвилини. Тож можливість побачити на власні очі «Конотопську відьму» в інтерпретації Івана Уривського стає справжньою мрією. Але вона здійсненна — ми зібрали для вас найдієвіші поради, які допоможуть «урвати» бажаний квиточок.
Здебільшого мова піде про Київські театри, де sold out на декілька місяців уперед й купівля білетів перетворюється на справжній квест. В інших українських містах, на щастя, ситуація з квитками краща.
Зареєструйтесь завчасно
Кожен театр може мати свою специфіку реєстрації — ознайомтесь із нею завчасно, якщо плануєте купувати квитки онлайн. Як правило достатньо буде зареєструватись в особистому кабінеті на сайті, але є виключення. Наприклад, Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка (більш відомий, як просто Театр Франка) перед купівлею квитків вимагає підтвердити свою особу через Дію — зробивши це раніше, ви суттєво скоротите цінний час для купівлі.
Далі ми ще зупинятимемось на особливостях Театру Франка, але не для того, щоб виділити установу, а через популярність окремих вистав: «Конотопська відьма», «Макбет», «Калігула» тощо. Адже саме за квитками на них полюють найчастіше.

Моніторте усі ресурси
Великою помилкою буде моніторити лише офіційний сайт театру. Бо дуже часто попередні анонси роблять у соціальних мережах, зокрема, в Instagram. Там театри повідомляють час, коли відкриється продаж на певну виставу, що дає можливість підготуватись та запланувати «полювання за квитками».
До слова, у Театрі Франка продаж відкривається зранку: приблизно о 08:00 чи 09:00.
Трохи рідше про майбутні вистави можуть у своїх блогах писати актори. Звісно, ми не закликаємо стежити за усіма. Але якщо ви вже визначились зі своїми улюбленими акторами та виставою, на яку хочете потрапити — варто спробувати.
Не забувайте зазирнути у касу
В еру онлайну ми часто забуваємо про фізичні каси. А вони не лише працюють, а й можуть бути єдиним місцем з білетами у наявності.
Досліджуючи театральне питання sold out’у, ми наштовхнулись на цей лайвгак у соцмережах. Користувачка Treads пише, що квитки спочатку з’являються фізично у касах і лише після цього на сайтах театрів чи інших платформах.
Як мені пояснили в касі, коли я тривалий час не могла купити квитки онлайн, саме на Конотопську [відьму] спочатку квитки зʼявляються в касі, а потім вже залишки на сайті. Тож тільки зʼявилася нова дата на сайті, в той же день поїхала в касу і, о чудо, купила квитки. При цьому, в касі було з чого обирати, коли в той же час на сайті писало «квитків немає», — сказано в дописі.
Подружіться з ботом
Телеграм-боти зараз один з найдієвіших ресурсів для пошуку квитків. Вам достатньо лише обрати театр і бот надішле сповіщення відразу, коли білети з’являться у продажу.
Найчастіше українці користуються ботами: @ostap_theatre_bot та @ticketsNotifiesBot.

Спробуйте поїхати на гастролі
Театри часто гастролюють по Україні, рідше за її межами. У містах, де чисельність населення менша за Київ та Львів, набагато більше можливостей купити омріяний квиток. Наприклад, невдовзі ту саму «Конотопську відьму» покажуть у Білій Церкві Київської області. Квитки на виставу були у наявності майже два тижні.
Однак у цього способу є суттєвий мінус — потрібно виділяти додатковий ресурс на подорож.
А якими лайвгаками для купівлі квитків у театр користуєтесь ви?