Назва бренду: Cultnaked
Засновниця: Мері Фуртас
Рік створення: 2017
Продукт: комфортний та стильний одяг для вечірок

За максимально короткий термін львівський бренд одягу Cultnaked не лише закріпився на модній арені, а й став успішним комерційним продуктом. Фешн-фотографка та дизайнерка Мері Фуртас створює одяг, який обожнюють світові знаменитості, серед яких співачка Аріана Ґранде, світські левиці Кайлі та Кендалл Дженнер. У чому секрет успіху Cultnaked — розбиратимемось сьогодні.

Мері Фуртас

Зшити власноруч

За кермом бренду стоїть його засновниця, фешн-фотографка та дизайнерка Мері Фуртас. З раннього віку дівчина працювала у фешн-індустрії — у п’ятнадцять вона почала фотографувати (особливо її цікавили модні знімання) та самостійно шукати знання, адже після декількох місяців навчання в університеті Мері зрозуміла, що заклад не допоможе їй досягти поставленої мети. Ця стратегія виявилась виграшною і вже у 21 рік дівчина працювала з Vogue UA, згодом перемогла у конкурсі Bazaar Fashion Forward в номінації «Фешн-фотограф» від видання Harper’s Bazaar Україна та стала головною редакторкою журналу PINK.

Завдяки роботі Мері зібрала гарну мережу контактів з усього світу: стилістів, моделей, зірок тощо. Водночас вона захоплювалась роботою стилістів та сама прагнула виглядати як знаменитість, тож Мері почала сама шити речі.

Я купувала простий одяг і різала його, перешивала прямо за годину до вечірки. Усі сидять вже вдома готуються, п’ють просеко, а я сиджу і штопаю щось. А потім я це одягаю, і всі — о, це круто! — згадувала дизайнерка в одному з інтерв’ю.

І чим частіше знайомі Мері питали про походження її речей, тим більше вона замислювалась над новим бізнесом.

Культова річ

Переломним моментом став 2017 рік. На новорічній вечірці Мері з’явилась у скорті (спідниця з непомітно вшитими шортами) власного виробництва — це перша річ бренду, що зробила Cultnaked мегапопулярним. Воно й не дивно, адже дизайнерка розв’язала проблему багатьох модниць, які люблять вечірки — скорт забезпечує свободу рухів, без страху продемонструвати усім своє спіднє.

Офіційно продажі Cultnaked стартували у 2018 році, адже на шляху до успіху завжди купа підводних каменів. Загалом, Марі вклала у розвиток бренду близько 30 тисяч доларів, але сьогодні дизайнерка зізнається, що витрати можна було зменшити, маючи досвід створення одягу.

Від перших днів роботи Cultnaked був націлений на західну аудиторію, водночас усе виробництво залишається в Україні. Мері Фуртас принципово намагалась створити етичне середовище для своїх працівників: належно облаштувати приміщення, запропонувати конкурентну зарплатню тощо.

Ми не шиємо десь у підвалах — що насправді дуже часто буває в моді. В Україні не найдешевша праця в цій індустрії, а якість роботи — на хорошому рівні, — зазначає дизайнерка.

Так само свідомо бренд підходить й до своїх виробів. Увесь одяг проходить специфічний краш-тест та випробування під час знімання — Мері постійно питає моделей чи зручно в одягу сидіти, стояти, стрибати чи навіть вискочити на стіл.

Фото: Cultnaked

Під час повномасштабної війни

Мері Фуртас з новонародженою донечкою застала повномасштабне вторгнення у Львові, де також знаходиться виробництво Cultnaked.

В одному з інтерв’ю дизайнерка згадувала, що одразу виїхала з України та подумала «Це кінець». Жінка продовжила платити зарплатню підлеглим, але команда хотіла повернутись до роботи. Виробництво Cultnaked відновилось протягом двох тижнів, а невдовзі з’явилась можливість відправляти закордонні замовлення. Тож справи бренду пішли вгору: багато прихильників підтримували у складні часи та погоджувались чекати замовлення по 20 днів.

Скандал

Вище ми наголошували, що Cultnaked відповідально ставиться до усіх аспектів роботи. Однак у всіх бувають проколи. Так, у 2024 році бренд  випустив лімітовану колекцію в колаборації з PepsiCo, яку внесли до переліку міжнародних спонсорів війни. Співпраця викликала шквал обурення, адже попри усі заяви про скорочення бізнесу, припинення рекламної діяльності та виробництва продукції, PepsiCo продовжує працювати в Росії та сплачувати чималі податки країні-агресорці. 

Спочатку негативні коментарі під оригінальним дописом активно видаляли, а представники Cultnaked відмовчувались. Але Мері Фуртас все ж довелось пояснити своє рішення. Дизайнерка заявила, що співпраця з PepsiCo «підсилює український голос». І це, за її словами, було основною мотивацією під час створення колаборації.

Скриншот

Сподіваємось, ця ситуація стане єдиним скандалом в історії Cultnaked і ми за цим неодмінно прослідкуємо!