Квітень у Києві обіцяє бути насиченим на мистецькі події. Адже музеї та галереї підготували для нас багато цікавого: від виставок сучасних українських митців до класичних полотен XIX століття. Тому ми зібрали сім найцікавіших артподій місяця, які не залишать байдужими як досвідчених поціновувачів мистецтва, так і тих, хто лише відкриває для себе цей світ.
«Гривня. Більше ніж гроші»
Національний центр «Український Дім»

Виставка, присвячена гривні, стала однією з найочікуваніших подій на початку 2025 року. Адже Український Дім спільно з Національним банком України створили експозицію, яка детально розповідає про історію української валюти.
Окрім цього, на виставці можна дізнатись з якої сировини виробляють гривні та на собі випробувати фразу «гребти гроші лопатою» в інтерактивній зоні.
Дата: з 28 березня до 11 травня
Місце: вул. Хрещатик, 2
Ціна: 100 гривень – повний, 50 гривень – пільговий
«Вихід з тіні»
Центр сучасного мистецтва М17

Виставковий проєкт «Вихід з тіні» досліджує людського сприйняття простору, часу та реальності. Це своєрідне дослідження умовних сенсів, до яких звертаються художники у процесі реалізації свого творчого задуму, а також зв’язок між матеріальним світом та ідеалом, до якого прагнуть люди.
В експозиції ви побачите твори українських та міжнародних митців: Деніела Аршама, Назара Білика, Катерини Бучацької, Мирослава Вайди, Діани Демяненко, Олени Домбровської, Жанни Кадирової, Аніша Капура, Алісії Кваде, Вартана Маркарʼяна, Сергія Ніжинського, Сергія Попова, Беттіни Пустчі, Сергія Радкевича, Уго Рондіноне, Констянтина Рудешко, Юрія Сивирина, Vj Yarkus.
Дата: з 27 березня до 6 липня
Місце: вул. В. Антоновича, 102-104
Ціна: 150 гривень – повний, 100 гривень – пільговий
«Півники Незламності»
Галерея «Хлібня» у Софії Київській
Усього чотири дні триватиме виставка найбільшої колекції півників Васильківського майолікового заводу. Один із таких півників, який вцілів на зруйнованій кухні після обстрілу Бородянки у 2022 році, став символом незламності — його фото облетіло весь світ.
Дата: 2-6 квітня
Місце: вул. В. Антоновича, 102-104
Ціна: Вхід вільний
«Відсутність присутності» Юрій Денисенко
Галерея «Білий Світ»
Цього разу персональна виставка Юрія Денисенкова присвячена хиткості й оманливості спогадів. На цей раз під увагою художника опинились теми ідентичності людини й реальності самого її існування, що перетворюються на пошуки відповіді на питання «Чи є межа між реальністю та маревом?
Дата: 2-13 квітня
Місце: вул. Євгена Чикаленка, 21а
Ціна: Вхід вільний
«Уривки підсвідомості»
Voitok Gallery

Триває персональна виставка Валентина Метика — криворізького художника, який крізь символізм і метафори досліджує темні й світлі грані людської душі, суспільства та історії.
У своїх роботах Метик майстерно поєднує релігійні й міфологічні образи, які відображають сьогодення. Водночас кожен побачить це буття по-своєму.
Дата: з 13 березня до 27 квітня
Місце: пров. Госпітальний, 1а, підʼїзд 1, код 64
Ціна: Вхід за вільний донат (школярі, студенти, військові — безкоштовно)
«ВІЧ-НА-ВІЧ з Миколою Ґе»
Національний музей «Київська картинна галерея»
Уперше від початку повномасштабного вторгнення музей виставив на огляд картини XIX століття.
29 квітня відкрилась перша виставка з циклу «ВІЧ-НА-ВІЧ» — це камерна експозиція в історичній залі, яка запрошує глядачів до відвертого діалогу з епохою, художником та героями картини. Першим героєм циклу став твір Миколи Ґе — «Портрет Марії Скоропадської, у дівоцтві Миклашевської, з синами Михайлом та Павлом» (1879). Він має велику історичну цінність, адже чи не вперше зображає майбутнього гетьмана України Павла Скоропадського.
Навколо цього портрету побудована вся експозиція. Водночас у просторі є й інші експонати, які підтримують відповідну атмосферу та ближче знайомлять із родиною Скоропадських: печатки гетьмана, порцеляна, реконструкція оксамитового вбрання ХІХ століття тощо.
Дата: з 29 березня до червня
Місце: м. Київ, вул. Терещенківська, 9
Ціна: 200 гривень – повний, 100 гривень – пільговий
«Мистецтво жити»
Національний музей Тараса Шевченка
Музей Т. Г. Шевченка спільно з мистецькою платформою Subjektiv Art Event зібрали в одному просторі понад 30 сучасних українських художників та художниць. Мета проєкту — зробити антропологічний зріз українського мистецтва сьогодення, зібрати детальну інформацію про твори та митців з різних куточків України.
Серед авторів Сергій Грех, Анна Верещака, Людмила Давиденко, Поліна Кузнєцова, Едуард Потапенков, Ірина Дзиндра, Ірина Максимова, Максим Мазур, Наталія Лісова, Андрій Дудченко, Юрій Болса, Антон Саєнко, Нікіта Власов, Владислав Рябоштан та інші.
Дата: 2-27 квітня
Місце: бульвар Тараса Шевченка, 12
Ціна: 300 гривень – повний, 70 гривень – пільговий
Яку з подій плануєте відвідати ви?