Мода одного десятиліття не визначається конкретним періодом чітко в такий строк, а, скоріше, передбачає плавний перехід від однієї стилістичної епохи до іншої. Це досить розмитий процес, у якому одні тенденції дещо видозмінюються і поступово переходять в інші, а потім з’являються й абсолютно свіжі. Саме з цієї причини ми зробили для вас добірку з 8 фільмів, які добре відображають модні течії минулого десятиліття і плавно підводять нас до більш сучасної естетики. У цьому списку зібрано кіно абсолютно різних жанрів, яке підійде під різний настрій і буде цікаво більшості читачів, незалежно від їх статі чи віку. Тим більше, що одна з картин демонструє характерні тенденції того періоду саме в чоловічій моді. Тож вмикайте і насолоджуйтесь!

«Шопоголік» (2009) – екранізація бестселера Софі Кінселли про невдачливу Ребекку, яка ніяк не може впоратися зі своєю болісною пристрастю до купівлі одягу. Легка іронічна комедія змушує більшість дівчат нагадати собі про те, як вони хоча б раз витрачали гроші на речі, які згодом виявлялися їм зовсім непотрібними. Фільм звертає увагу на те, що одяг, хоч і відіграє важливу роль, але далеко не ключову, тому не варто втрачати здоровий глузд і витрачати всі сили, щоб наздогнати моду. На посаду стиліста для цього фільму була запрошена відома Патриція Філд, яка раніше вже встигла попрацювати над картинами «Секс у великому місті» та «Диявол носить Prada».

«Випадковий роман» (2010) – французька мелодрама, яка розповідає про роман власниці салону краси та її співробітника. Емілі — елегантна і приваблива дівчина, красою якої захоплені чимало чоловіків. Але в її житті відбувається низка подій, через які вона потрапляє у непросту ситуацію…
Окрім цікавого сюжету, фільм ще цікавий і з точки зору моди. Образи головної героїні чудово відображають її характер і наочно демонструють характерні тенденції стилю французьких дівчат на початку 2010-х.

«Білл Каннінгем. Нью-Йорк» (2010) – фільм розповідає про життя відомого фотографа, роботами якого захоплювався весь модний світ. Анна Вінтур, Айріс Апфель, Том Вулф, Майкл Корс — всі вони зізнаються в любові до робіт Білла Каннінгема, постійного репортера The New York Times. 80-річний фотограф ніколи не пропускав жодної цікаво одягненої особи, а завжди намагався зловити її в об’єктив свого фотоапарата. І це в той час, коли ніхто ще не знав, хто такі стритстайл фотографи! Мода народжується на вулиці – своїми роботами він це підтверджує.
У фільмі показано стильні вбрання жителів Нью-Йорка, атмосфера закритих заходів і вечірок, зіркові тусовки, а також професійні моменти в роботі головного героя.
«Я не знаю, як вона робить це» (2011) – фільм з чарівною Сарою Джесікою Паркер, героїні якої завжди володіють тонким відчуттям стилю і бездоганним смаком. Так само сталося і цього разу. Кіно про жінку, яка однаково сильно любить як свою роботу, так і сім’ю, і якій постійно доводиться балансувати між цими сферами. Вона успішна, все встигає і завжди готова до непередбачуваних ситуацій. Стрічка заряджена на позитив. Більше того, вона ще не менш цікава з точки зору пізнання моди 2010-х.
«Велика краса»(2013) – богемна, іронічна, але глибока драма від самого Паоло Соррентіно. Окрім того, що фільм показує всі найкрасивіші місця Вічного Міста, він також відображає духовно-філософський пошук головного героя. Одна з найпомітніших картин 66-го Каннського кінофестивалю, вона варта також вашої уваги завдяки чудовій роботі стилістів та художників по костюмах. Розкіш, елегантність, витонченість – основні відмінні риси італійської манери одягатися. І все це якнайкраще відображено в картині.
У 2014 році кінокартина отримала «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». Критики відзначали, що фільм є вільним ремейком «Солодкого життя» Фелліні. Паоло Соррентіно розповів про буржуазність італійської столиці, висміявши її потворність і кітч, які не дають виходу справжній культурі.

 

«Kingsman: Секретна служба» (2014) – картина Метью Вона розповідає про молодого хлопця з високим рівнем інтелекту, який обрав не найкращий шлях у житті, але завдяки вдалому збігу обставин у нього з’являється шанс змінити це.
Цей фільм цікавий тим, що, на відміну від попередніх, тут зроблено акцент на чоловічу моду. Непересічні костюми, витончений трикотаж, дорогі аксесуари – все це робить стрічку ще більш цікавою, адже хто ж не любить насолоджуватися красивою картинкою?
Цікавий факт: ще на етапі написання сценарію було вирішено створити копії костюмів, які з’являються у кадрі, і запустити їх у продаж. У результаті цього з’явився бренд Kingsman, а також серія речей та аксесуарів, створених спільно з культовими марками на кшталт Turnbull & Asser (сорочки), Drake’s (краватки), Culter & Cross (окуляри), Swaine Adeney Brigg (парасольки), George Cleverly (взуття) та Bremont (годинники). Художником по костюмах стала американська модельєрка Аріанна Філліпс, а продажі запустили ексклюзивно у фірмовому інтернет-магазині Mr Porter. У підсумку, колекція від Kingsman у своєму успіху потіснила навіть люксові бренди!

«Париж будь-якою ціною» (2013) – Рем Керресі стала не тільки режисером цієї картини, але ще й зіграла в ній головну роль! Ця історія провінційної Попелюшки розповідає про те, як Майя, звичайна дівчина з Марокко, робить усе можливе, щоб досягти успіху в модній індустрії. Вона дуже багато працювала для того, щоб наблизитися до своєї мети, і одного дня— вона таки змогла опинитися в Парижі, де їй вдається стати висхідною зіркою світу моди. Але ось тільки в один момент вона стикається з тим, що може залишити Францію і більше ніколи туди не повернутися…
Красиві інтер’єри, атмосфера модних показів і гламурних вечірок, цікаві вбрання і тонкощі роботи у fashion-індустрії – все це робить картину особливо цікавою для всіх тих, кого цікавить ця сфера.

«Модна штучка» (2015) – фільм, що розповідає про молоду дівчину на ім’я Кейт. Вона мріє стати дизайнером у якомусь визначному домі моди. Більше того, дівчина володіє унікальним талантом, який дозволяє їй створювати шедеври зі давно забутих або застарілих речей. Але у неї є одна проблема – батько Кейт є власником мережі недорогих магазинів, яка краде дизайни відомих модельєрів. Саме тому, як тільки власники бутиків чують її прізвище, тут же категорично відмовляють. І тим не менше, головна героїня не має наміру так швидко здаватися.
Цей фільм заслужено потрапив до нашого списку, адже він якнайкраще відображає реалії світу моди та виробництва одягу, а костюми героїв прекрасно характеризують стилістичні напрями періоду 2010-х.

«Стажер» (2015) – фільм про молоду красиву дівчину, яка працює у компанії, що спеціалізується на продажу жіночого одягу, і її нового помічника – 70-річного старого Бена Віттакера. Після виходу на пенсію і смерті дружини він відчуває гнітючу внутрішню порожнечу, яку не могли заповнити ні безперервні подорожі світом, ні читання цікавих книг і перегляд улюблених фільмів. Займаючись усім тим, чим може займатися поважний пенсіонер, Бен розуміє, що так проводити залишок своїх днів йому не до душі. Тому, бажаючи бути хоч комусь корисним, боячись бути забутим у стінах власного дому, він і опинився в приймальні Джулс Остін, генерального директора і засновниці компанії. Величезний життєвий досвід допомагає Бену стати не тільки надійною опорою у бізнесі, але й вірним другом для його нової начальниці.
Небанальний сюжет, тонкий гумор і чудові образи Енн Гетевей роблять цю картину цікавою для глядачів абсолютно різного віку і сфери діяльності, адже цей фільм «Стажер» сподобається не тільки тим, хто цікавиться модою.

Бажаємо вам приємного перегляду!

Дивіться також: 45 найкращих фільмів про моду за останні 100 років