У Музеї книги і друкарства України, що у столиці, відкрилась виставка «Віктор Зарецький між рядків і полотен», яка присвячена сторіччю митця та розкриває його багатогранну творчість через три дослідницькі підходи.

Про це повідомляє пресслужба Музею.

Творчість Віктора Зарецького вже майже 40 років стає об’єктом дослідження та стає темою книг, журналістських матеріалів, частиною розмов на світських заходах та в інтернеті. Однак найбільше про постать художника говорять його картини, але контекст допомагає пізнати людину і майстра ще глибше.

Радо відкриваємо ювілейний столітній рік Зарецького виставкою про постать митця: зі сторінок книг досліджень і нарисів та альбомів до нас промовлятиме спочатку талановитий аматор, за тим академічний студент, станковий живописець, модерніст, монументаліст Віктор Зарецький. Але і син, чоловік, батько, друг, колега, співавтор, – зазначають у Музеї книги і друкарства України.

Виставка триватиме до 16 березня 2025 року за адресою: Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 9 (територія Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»)

Музей працює з 10:00 до 17:00 щодня, окрім понеділка та вівторка.

Український радянський художник і педагог Віктор Зарецький народився у 1925 році. До його творчого доробку належить близько 1000 живописних робіт та малюнків.

На своїх полотнах митець переплітає культурні контексти, особисті переживання та соціальні проблеми епохи, створюючи багатошарові художні наративи, що відкривають нові горизонти для інтерпретацій.

Крім цього, Віктор Зарецький разом з дружиною Аллою Горською працював над монументальними роботами. Серед них абстрактна мозаїка на будівлі ресторану «Вітряк».