На початку жовтня український гурт “KALUSH Orchestra” вперше виступив з концертом в столиці Чехії. Загалом переможці «Євробачення-2022» дали два концерти в двох чеських містах: Брно та Празі.

Ще у липні гурт “KALUSH Orchestra” оголосив про світове турне. Про це вони повідомили у своєму інстаграмі. “У кожному місті ми покажемо наш український етнокод”, – написали музиканти. Український колектив уже виступив та продовжує давати концерти у різних містах Польщі, Швеції, США і Канади. Восени гурт планує тур Північною Америкою, який розпочнеться 20 жовтня у Сіетлі, а завершиться виступом 6 листопада у Торонто. Також музиканти відвідають Сан-Франциско, Денвер, Лос-Анджелес, Гʼюстон, Філадельфію, Нью-Йорк, Вашингтон, Маямі, Чикаго, а також Монреаль. “KALUSH Orchestra” відразу написали, що список буде збільшуватися і запропонували фанатам писати міста, де чекаю на концерт гурт. Так спочатку Чехії не було у списку туру, тож фанати почали активно писати, що чекають гурт у Празі або ж у Брно.

Гурт Kalush Orchestra активно допомагає українцям та ЗСУ, продемонструвавши це ще на пісенному конкурсі. Після цього учасники влаштовували благодійні аукціони, де збирали кошти для потреб України. Група навіть продала на аукціоні кришталевий мікрофон «Євробачення-2022». Що до благодійних виступів, один з крайніх був у Любліні «Концерт свободи і надії».  Всі зібрані під час концерту кошти були перераховані організаторами на допомогу Україні. Насправді, після перемоги на «Євробаченні-2022», Kalush Orchestra має дуже щільний графік — по 20 концертів на місяць у різних містах та країнах. Вже зовсім скоро, гурт вирушає у свій великий, перший тур США та Канадою. Як і під час усіх європейських концертів, Kalush Orchestra берез з собою унікальний QR-код. Він присутній на усіх концертах артистів і за допомогою нього, кожен бажаючий може задонатити кошти до фонду “Збережіть українську культуру”, Міністерства Культури України та інформаційної політики. На усіх концертах зі сцени, ми закликаємо робити внески на допомогу Україні. Також, ми пишаємося нашим збором коштів до Дня Незалежності України, коли всього лише за добу усі небайдужі українці змогли зібрати разом на реабілітації військових з “Азову” 5 млн гривень. Слідкуйте за нашими анонсами у соцмережах, вже зовсім скоро, ми плануємо новий збір для ЗСУ. Давайте разом пришвидчувати нашу перемогу разом!

Нашим журналістам в Чехії гурт розповів: як змінилось, їх життя після перемоги на «Євробаченні» та подальші плани.

«Для кожного з нас життя змінилося ще до Євробачення, в той момент коли почалася війна в Україні. Наразі, хочеться тільки одного —  перемоги! До війни у нас було багато концертів по Україні, було таке, що і по два в один день. Зараз більшість наших виступів — за кордоном. Ми зустрічаємося з українцями, які змушені були виїхати за кордон з дітьми, військовими, які зараз перебувають на реабілітації. До прикладу у Мадриді на наш концерт завітало 17 військових, які проходять наразі реабілітацію в Іспанії. Ми відчуваємо неймовірну підтримку та енергетику також від іноземців, які приходять на наші виступи. Ми намагаємося в кожній країні давати якомога більше інтерв’ю та розповідати про те, що насправді відбувається в Україні. Бо, на жаль, є країни, де російська пропаганда все ж пробирається. Але найбільше нам хотілось би співати під мирним небом у кожному українському місті.
З нового, плануємо на жовтень велику гучну прем’єру треку та кліпу, який, впевнені, вам точно сподобається і, який, однозначно вас здивує. Не хочемо розкривати деталі, нехай це буде один величезний сюрприз для усіх) слідкуйте за нашими соцмережами і все скоро дізнаєтеся», — поділився Kalush Orchestra.

Про KALUSH Orchestra
Український реп-гурт “Kalush” був заснований у 2019 році. Того ж року у жовтні вийшов перший кліп на пісню “Не маринуй”. Після цього вийшло декілька спільних пісень з “alyona alyona”, “Skofka” та іншими виконавцями. У 2021 році, за даними TopHit, “Kalush” мав 424 949 етерів на українських радіостанціях, а також зібрав 37 318 425 переглядів в YouTube. 14 травня “KALUSH Orchestra” став переможцем “Євробачення-2022”, отримавши 439 балів від глядачів та 192 бали від журі (разом 631). Під час свого виступу учасники гурту закликали Європу допомогти Маріуполю й людям на Азовсталі. Організатори Євробачення-2022 сприйняли цей вчинок як гуманітарний, а не політичний заклик.